وبلاگ - آخرین اخبار
جامبوبگ پتروشیمی

جامبوبگ پتروشیمی، کیسه مواد بسته‌های پتروشیمی

جامبوبگ پتروشیمی، کیسه‌های با ابعاد بزرگ است که از پارچه‌های منعطف و محکم ساخته می‌شود. از کیسه نامبرده برای مصارف گوناگونی استفاده می‌گردد. برای مثال از آن می‌توان جهت حمل و نقل، ذخیره‌سازی مواد غذایی و دارویی همچنین ذخیره‌سازی محصولات پتروشیمی، سیمان و کودهای شیمیایی بهره برد.

جامبوبگ نام‌های مختلفی دارد برای مثال به آن بیگ بگ، کیسه فله بر و بالک بگ نیز می‌گویند. جامبوبگ ظرفیت وزنی در حدود، پانصد تا دو هزار کیلوگرم را دارا می‌باشد. گنجایش حجمی آن نیز سه متر مکعب است. جامبوبگ‌های تولید شده معمولا از به هم تنیده شدن پارچه‌های محکم پلی پروپیلن، ساخته می‌شوند.

فهرست مطالب

انواع کیسه جامبوبگ

برای مشاهده انواع کیسه جامبوبگ به همراه لیست قیمت آنها بر روی لینک کلیک نمایید.

 

خرید جامبوبگ پتروشیمی

تولید جامبوبگ پتروشیمی بستگی به درخواست مشتری دارد. مشتری می‌تواند سفارش تولید جامبوبگ با پارچه‌های مختلف را طلب نماید. برای مثال می‌تواند پارچه لمینت دار یا بدون لمینت را به همراه یک لایه نایلون داخلی از فروشنده طلب نماید. یا برای خرید جامبوبگ قیر با نایلون مخصوص برای تحمل حرارت تا 150 درجه سانتی گراد را سفارش دهید.

روزانه با افزایش تولید کارخانجات، حدود یک میلیون و پانصد تن کالا به وسیله جامبوبگ در جهان جا به جا می‌شود. صاحبین کارخانجات از جامبوبگ برای حمل نقل مواد مختلفی مانند محصولات خشک، سیال، پودری، گرانولی و پولکی استفاده می‌کنند.

جامبوبگ پتروشیمی برای نخستین بار در کشور اتریش طراحی و ساخته شد. بعد از کسب معروفیت در اتریش، سایر کشورها نیز علاقمند به استفاده از جامبوبگ شدند. به همین ترتیب این محصول به یک کالای جهانی تبدیل گردید.

قیمت جامبوبگ پتروشیمی

معروفیت این محصول به قدری افزایش یافته که در کشورهای آفریقایی نیز مشتریان خاص خود را پیدا کرده است. این محصول به یکی از کاربردی‌ترین محصولات موجود در امر حمل و نقل کالاها تبدیل شده است. برای دریافت قیمت گونی بزرگ تنی (جامبوبگ یا بیگ بگ) با کارشناسان کیسه الوند تماس بگیرید.

به عبارتی دیگر، جامبوبگ امروزه توانسته جایگزین مناسب‌تری به نسبت پالت باشد. امروزه جامبوبگ‌ها را با توجه به درخواست مشتریان در ابعاد متفاوتی تولید می‌کنند. لازم به ذکر است که جامبوبگ تولیدی، نباید ارتفاعی بیش از دو برابر ضلع کوچک تحتانی خود، داشته باشد.

جامبوبگ پتروشیمی

مزیت‌های استفاده کردن از جامبوبگ پتروشیمی

جامبوبگ پتروشیمی مزایای متعددی دارد که در ادامه به شرح برخی از آن‌ها می‌پردازیم. مهمترین مزیت جامبوبگ ایمنی بالا و سهولت در بارگیری می‌باشد. این محصول به علت طراحی منحصر به فردش، مراحل بارگیری را آسان نموده است. همچنین با استفاده از جامبوبگ در هنگام جا به جایی محصولات خود، دچار افت بار نمی‌شوید.

در قسمت‌های کناری این محصول، بند‌هایی تعبیه شده که به وسیله آن‌ها، لیفتراک و جرثقیل می‌توانند جامبوبگ را از یک نقطه به نقطه دیگر منتقل نمایند. به همین دلیل سرعت کار حمل و نقل نیز افزایش می‌یابد و محصول در کمترین زمان ممکن به دست مشتری می‌رسد. یکی دیگر از مزایای جامبوبگ مربوط به تریلی حمل کننده آن می‌باشد.

جامبوبگ را می‌توانید به وسیله تریلی‌های بدون سقف و حفاظ، جا به جا نمایید. به راحتی می‌تواند این کیسه را به کمک طناب‌های محکمی به بدنه تریلی متصل کنید. مزیت بعدی مربوط به ایمنی کالاها در برابر رطوبت است.

جامبوبگ پتروشیمی به دلیل خاصیت ضد آب بودنش، مانع ورود رطوبت به محفظه درونی خود می‌شود. در صورت استفاده از این محصول، هزینه‌های اضافی مربوط به بسته‌بندی محصولات کاهش پیدا می‌کند.

در واقع با بهره گیری از جامبوبگ، می‌توانید حجم زیادی از محصولات خود را با کمترین هزینه ممکن، به مقصد مد نظرتان منتقل نمایید. همانطور که قبلا اشاره کردیم، جامبوبگ یک وسیله کارآمد جهت ذخیره‌سازی محصولات مختلف می‌باشد. استفاده از این محصول در انبارها موجب افزایش فضای خالی می‌شود. به عبارت دیگر، این محصول فضای کمی را اشغال می‌کند.

همچنین محصول نامبرده، موجب تسهیل در مرحله انبار گردانی می‌شود. در واقع مسئولین انبار میتوانند به سرعت، مقدار موجودی در انبار خود را شمارش کنند. برخلاف سایر بسته‌بندی‌های موجود، از بسته بندی جامبوبگ‌ می‌توان بیش از یکبار مصرف کرد.

مزیت‌های استفاده کردن از جامبوبگ پتروشیمی

بررسی فرایند تخلیه جامبوبگ پتروشیمی

فرایند تخلیه جامبوبگ پتروشیمی همواره یکی از مسائل قابل بحث در این حوزه بوده است. اما حقیقت مطلب این است که محتویات موجود در جامبوبگ‌های ته صاف را می‌توان به راحتی تخلیه کرد. در واقع برای انجام این کار کافی است که قسمت انتهایی جامبوبگ را با استفاده از یک چاقوی تیز، برش دهید.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی جامبوبگ‌های تکامل یافته‌تری ساخته می‌گردند. معمولا در قسمت پایینی این محصولات یک عدد قیف خروجی تعبیه گردیده است.

شما می‌توانید به راحتی با استفاده از قیف مذکور، اقدام به تخلیه محصول خود نمایید. خروجی‌های مختلف جامبوبگ به ترتیب عبارت است از قیف خروجی به همراه طناب کششی مسدود کننده، قیف خروجی به همراه محافظ قسمت پایینی جامبوبگ.

همچنین جامبوبگ با قیف تخلیه به همراه جمع کننده محافظ، جامبوبگ ته باز به همراه قیف خروجی، از دیگر موارد مربوط به خروجی‌های این محصول می‌باشند. تمامی خروجی‌های نامبرده به نوبه خود، امر تخلیه را سرعت می‌بخشند.

نگهداری جامبوبگ پتروشیمی در فضای باز

نگهداری جامبوبگ پتروشیمی در فضای باز

سوالی تحت این عنوان که آیا میتوان از جامبوبگ پتروشیمی در فضای باز استفاده کرد، همواره در ذهن مشتریان مطرح می‌گردد. در پاسخ به این سوال باید گفت بله می‌توان از این محصول در فضای باز نیز بهره برد.

زیرا مهندسان در هنگام تولید این محصول، مواد افزودنی ویژه‌ای به آن تزریق می‌کنند. این مواد موجب می‌شوند که محصول تولید شده، در برابر اشعه ماوراء بنفش مقاوم گردد. به این ترتیب می‌توانید جامبوبگ خود را در فضای باز قرار داده یا به وسیله تریلی بدون سقف جا به جا نمایید. جامبوبگ‌ها به دلیل ویژگی مذکور، در مناطق آفتابی مانند جنوب کشور، طرفداران بیش شماری پیدا کرده اند.

نحوه جا به جایی جامبوبگ پتروشیمی

جامبوبگ‌ها دارای چهار عدد دسته سی سانتی متری در چهار طرف خود می‌باشند. این دسته ها، عملیات جا به جایی به وسیله لیفتراک یا جرثقیل را سرعت می‌بخشند. دسته‌های این محصول حالت‌های متنوعی دارند. برای مثال میتوان به دسته‌های تونلی غلافی، کلاهکی یک یا دو تکه، دسته‌های کمکی، باراندازی، باراندازی محیطی و غیره اشاره نمود.

تمام دسته‌های نامبرده بر اساس درخواست مشتریان طراحی و ساخته میشوند. برخی از دسته‌های نامبرده جهت بالا بردن جامبوبگ به وسیله جرثقیل مناسب هستند مانند دسته‌های تونلی غلافی. لازم به ذکر است که قسمت بالایی جامبوبگ‌های دسته کلاهکی، به وسیله یک یا دو دسته کلاهکی شکل، برای بالا بردن جامبوبگ توسط جرثقیل طراحی شده اند. همچنین محصول نامبرده به وسیله نوارهای مخصوصی، نوار پیچی می‌گردد.

نحوه جا به جایی جامبوبگ پتروشیمی

خلاصه

جامبوبگ‌هایی که برای پتروشیمی استفاده می‌شوند معمولا از به هم تنیده شدن پارچه‌های محکم پلی پروپیلن، ساخته می‌شوند تا برای حمل مواد سنگین مقاومت کافی را داشته باشند. همچنین اگر محصولات آنها پودری باشد حتما نیاز به یک لایه نایلون برای ضد آب نمودن 100 درصدی نیاز است.

محتویات موجود در کیسه‌های جامبوبگ‌ ته صاف را می‌توان به راحتی و با برش کف صاف کیسه بیگ بگ تخلیه کرد. البته اگر نیاز دارید که از کیسه‌ها چندین بار استفاده کنید و محصولتان به صورت پودری و یا دانه تا 5 سانت است توصیه متخصصان کیسه الوند این است که از قیف خروجی استفاده نمایید تا قیف را باز و محصول را خارج نمایید و برای مصارف بعدی آن را دوباره ببندید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *